teamfiedler.org
 
Home arrow Squad All Time Top 5 Performances
Friday, 24 November 2017
Main Menu
Home
History
News
Blog
Profiles
Media Gallery
Links
Contact Us
Search
Internal Team Awards
Current Team Athletes
Previous Season Results
Training
Contact Details
2016/2017 Season Results.
Medical Room
National Qualifiers
Squad All Time Top 5 Performances
Administrator
Newsflash

SPANNER CLUB 

Record Holder - Hayley Atkins 7 (2012/2013), Kasey Moore 7 (2013/2014).

2016/2017 Title Holder - Mark Volpe (4)

 

Season 2017/2018 Spanner Club -

Mark Volpe 3

Nick Antonio 4

Claire Hurley 2

Dion Paul 1 

 

 

 

 
All Time Top 5 - 10 Squad Performances PDF Print E-mail
Written by Nick Fiedler   
Monday, 13 March 2017

 

All Time Top 5 Squad Performances - (Work in Progress).

(PB's from either Amateur Performances and/or Pro Ratings)

 

100m Womens

Katie Moore   11.86

Kendra Hubbard 11.88

Tamika Johnston 11.94

Anne Fiedler 12.04

Tamsyn Lewis 12.08

Cara White 12.33

Tiwanna Merritt 12.44

Kimberley Meagher  12.51

Alice Platten 12.54

Sally Jamieson 12.84

Claire Hogden 12.87

Kate Marriott 

Claire Aitchison

Kasey Moore

Celia Cosgriff

Natasha McDowell

Sheena Steinert

Sonia Brito

Melissa Parkes

 

 200m Womens

Kendra Hubbard 23.81

Tamsyn Lewis 24.22 

Tamika Johnston 24.23

Katie Moore 24.45

Anne Fiedler 25.22

Cara White 25.30

Alice Platten 25.74

Celia Cosgriff

Kasey Moore

Sheena Steinert

Sonia Brito

Melissa Parkes

 

400m Womens

Tamsyn Lewis 52.44

Anne Fiedler 53.43

Cara White 53.94

Sheena Steinert 54.54

Alice Platten 54.61

Kendra Hubbard 55.18

Katie Moore 55.48

Tiwanna Merritt 56.28

Celia Cosgriff 57.64

Kimberley Meagher 57.76

Kasey Moore 58.95

Sally Jamieson 58.97

Natasha McDowell 60.2

Kim McDonough

Sonia Brito

 

 800m Womens

Tamsyn Lewis 2.00.96

Anne Fiedler 2.04.99

Alice Platten 2.05.67

Celia Cosgriff 2.12.99

Kasey Moore 2.21.0

Katie Moore 2.22.84

Laura Yorke 2.29.7

Kim McDonough

 

1500m Womens

Anne Fiedler 4.31.14

Celia Cosgriff 4.36.26

Alice Platten 4.39.92

Laura Yorke 5.10.23

 

100m Mens

Khan Marr  10.27

Sam Jamieson 10.33

Adrian Mott 10.49

Chris Ferriera  10.79

Carl Morehouse 10.81

Scott Mace 10.83

Shane McKenzie 10.84

Ed Ware 10.87

Cam Moss 10.94

Cherico Detenamo 11.14

Sean Law 11.21

 

Josh Tiu

Tim Rooke

Harrison Kerr

Marika Korobeite

 

Dion Paull

Kristerfer Kardakovski

Rupert Lugo

Jack Lacey

Stuart Rooke

Young Tonumupea

 

200m Mens

Adrian Mott 21.48

Scott Mace 21.54

Khan Marr

Sam Jamieson

Carl Morehouse

Cam Moss 22.33

Ed Ware 22.47

Sean Law

Josh Tiu

Harrison Kerr

Dion Paull

Jack Lacey

 

 

400m Mens

Cam Moss 48.36

Dion Paull 49.14

Jack Lacey 49.15

Nick Fiedler 49.84

Max Lacey 49.87

Harrison Kerr 49.88

Scott Mace 50.12

Sam Jamieson 50.41

 Brendon Glidden-Green 51.32

Cameron Yorke

Tim Rooke

 

Tom Sullivan

 

 

 

Andrew Wilcox

Carl Morehouse

Young Tonumupea

 

800m Mens

Cameron Yorke

Dylan Moore

Ian Speed

Darren Naismith

Nick Fiedler 1.57.74

Clint Anderson

Brendon Glidden-Green

Cam Moss

Max Lacey

 

1500m Mens

Dylan Moore 4.15.00

Darren Naismith

Cameron Yorke

Nick Fiedler 4.18.5

Ian Speed

 

Last Updated ( Wednesday, 15 March 2017 )
 
 
© 2017 teamfiedler.org
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Design by Mamboteam.com | Powered by Mambobanner.de