2018/2019 Season Results.
Written by Nick Fiedler   
Friday, 12 September 2008

2018/2019 Season Results -

1st - 5

2nd - 7

3rd - 10

 

Other Finalists - 62

 

DETAIL - 

 

1st - N.Antonino (Warrnambool 120m U/18), C.Hurley (Marysville 100m U/18 Girls), M.Chimenton (Bay Sheffield 800m Novice), R.Lugo (Maryborough 120m Gift), N.Antonino, L.Mitchell, H.Kerr, E.Ware (Ballarat 4x200m),

 

2nd - R.Lugo (Warrnambool 120m Gift), R.Lugo (Waverley 100m Gift), R.Lugo (Bay Sheffield 120m Gift), K.Kardakovski (Daylesford 100m Gift), K.McDonough (Daylesford 400m Womens), E.Hariss (Rye 120m U/14), S.Stokes (Parkdale 300m U/18),

 

3rd - L.Mitchell (Maryborough 200m), I.Antoino (Daylesford 400m Restricted), L.Mitchell (Daylesford 400m), E.Ware (Frankston 300m), E.Harris (St Albans 120m U/14), N.Antonino (Wangaratta 70m U/18), N.Antonino (Wangaratta 70m), M.Chimenton (Wangaratta 800m), K.Kardakovski (Keillor 120m Gift), H.Kerr (Keillor 70m Skins), 

 

Other Finalists - N.Antonino (Hastings 70m), N.Antonino (Hastings 120m U/18), M.Punchihewa (Hastings 120m Gift), N.Antonino (Meadowglen 70m), K.Moore (Meadowglen 100m Women), I.Antonino (Meadowglen 400m Restricted), S.Stokes (Meadowglen 800m U/18), C.Hurley (Meadowglen 800m U/18), N.Antonino (Warrnambool 70m), M.Chimenton (Warrnambool 550m), R.Lugo (Terang 120m Gift), M.Puchehewa (Waverley 70m), N.Antonino (Waverley 70m), M.Punchehewa (Waverley 100m Gift), M.Chimenton (Marysville 800m), M.Chimenton (Marysville 400m), C.Hurley (Marysville U/18 300m), K.Moore (Marysville 400m Women), R.Crisp (Marysville 400m Women), A.Platten (Marysville 400m Women), N.Antonino (Bay Sheffield 70m), N.Antonino (Bay Sheffield 120m Restricted), N.Antonino (Bay Sheffield U/18 Boys 120m), N.Antonino (Maryborough 70m), I.Antonino (Maryborough 400m Restricted), K.McDonough (Maryborough 400m Womens), N.Antonino (Castlemaine 70m), L.Mitchell (Castlemaine 70m), R.Crisp (Castlemaine 120m U/18 Girls), M.Chimenton (Castlemaine 800m), I.Antonino (Castlemaine 400m Restricted), N.Antonino (Daylesford 70m), E.Ware (Daylesford 100m Gift), R.Lugo (Rye 70m), H.Kerr (Rye 120m Gift), N.Antonino (Rye 120m U/18 Boys), N.Antonino (Frankston 100m U/18 Boys), Shane McKenzie (Frankston 100m Masters), N.Antonino (Frankston 70m Gift), R.Crisp (Frankston 800m Womens), M.Chimenton (St Albans 800m), R.Crisp (St Albans 300m U/18), L.Mitchell (Wangaratta 70m), K.Kardakovski (Wangaratta 70m), H.Kerr (Wangaratta 120m Gift), I.Antonino (Wangaratta 400m Restricted), E.Hariss (Maribyrnong 120m U/14), R.Crisp (Maribyrnong 120m U/18 Girls), J.Lugo (Maribyrnong 120m Restricted), E.Ware (Maribyrnong 300m), M.Chimenton (Parkdale 800m), M.Chimenton (Parkdale 400m), K.Kardakovski (Parkdale 120m Gift), E.Ware (Parkdale 120m Gift), R.Crisp (Parkdale 800m Women's), M.Chimenton (Ballarat 800m), K.Kardakovski (Ballarat 70m), K.Kardakovski (Ballarat 120m Gift), H.Kerr (Ballarat 120m Gift), S.McKenzie (Ballarat 300m Masters), H.Kerr (Keillor 400m), N.Antonino (Keillor 70m), S.McKenzie (Keillor 300m Masters)

 

 

Other -

 

1st - E.Fiedler (Marysville 100m LAs)

2nd - E.Fiedler (Marysville 400m LAs)

4th - W.Naismith (Marysville 400m LAs)

4th - E.Fiedler (Marysville 800m LAs)

8th - B.Fiedler (Marysville 800m LAs)

1st - E.Fiedler (Rye Junior U/9 Girls Gift)

Silver - EMR U/11 Girls Medley (E.Fiedler, W.Naismith)

Silver -EMR U/9 Mixed 4x200m (E.Fiedler, W.Naismith) 

9th - E.Fiedler, W.Naismith 4x100m U/9 Girls Victorian Chamionship 

Bronze - E.Fiedler (LA's U/9 Girls Victorian Multi Event Pentathlon)

1st - E.Fiedler (Ballarat Junior u/9 - u/11 100m Gift)

7th - E.Fiedler (Ballarat Junior u/9 - u/11 400m)

4th - B.Fiedler (Ballarat Junior u/6 - u/8 100m Gift)

4th - B.Fiedler (Ballarat Junior u/6 - u/8 200m)

Gold - E.Fiedler (LA’s U/9 Girls EMR 200m)

Silver - E.Fiedler (LA’s U/9 Girls EMR 70m) 

 

 


Last Updated ( Saturday, 16 February 2019 )